איך יראו חתונות אחרי תקופת הקורונה

וירוס הקורונה אילץ זוגות לא מעטים לשנות את אופי החתונה המתוכננת. חלק הזוגות דחו את החתונה לחודשי הקיץ, אך זוגות שלא רצו לדחות את תאריך חתונתם נאלצו לארגן חתונה תוך מספר שעות בהשתתפות המשפחה הקרובה בלבד. שאלתי כלות לעתיד שאלה שמאוד מסקרנת בימים האחרונים. האם חתונות יהיו שונות לאחר התקופה המאתגרת הזו? איך וירוס הקורונה ישפיע על אירועים וחתונות, אם בכלל?

אז התשובות נחלקו ל-2 קבוצות: חלק מהכלות חושבות שלא יהיה שינוי גדול בחתונות, לאחר שנצא מהמשבר הזה, לאט לאט נשים את זה מאחורינו ונחזור לשגרה הקודמת. החלק השני של הכלות חושבות שהאירועים הולכים להיות יותר מצומצמים בעתיד, פחות ראוותניים ועדיין מאוד שמחים ומרגשים.

לגביי מחירי אולמות - גם פה הכלות נחלקו בדעותיהן: חלקן כתבו שיהיו הנחות ומחירי המנות ירדו כי בעלי אולמות יתחשבו במצב ויבינו את הזוגות, לעומת כלות שחשבו שדווקא יעלו מחירים כי הביקוש יעלה אחרי תקופה ארוכה שזוגות לא יכלו להתחתן "אני חושבת שהמחירים יעלו כי אולמות ינסו להשתקם וזה יצור לחץ אצל הזוגות. הם יחשבו על מה לוותר כי האורחים לא יוכלו בזמן הקרוב לתת מתנה ממש טובה- כולם בלחץ, הרבה פיטורים וחל״תים והמצב הכלכלי לא משהו והסיכוי לכסות חתונה יהיה קטן יותר. מקווה שאני טועה". בנוסף, היו שחשבו שהמגבלה על התכנסות תשאר למשך חודשים נוספים, ונאלץ להקטין את מספר האורחים בחתונה.

נשואה טריה סיפרה על החתונה שלה וחשבה שעוד זוגות יצביעו ברגליים ויבחרו קונספט צנוע יותר לחתונה שלהם "התחתנו לפני קצת יותר מחצי שנה, בחצר האחורית של בעלי במושב, והיה מקסים. שמלה מסטודיו חברתי (כמובן שרק אחת), עיצוב של פרחים, אורות ועצים שניסרנו לבד. עמדת ברכות שחברות הכינו. הרבה דברים השאלנו מחברים. חברים עזרו בלנגן בחופה במקום להקה נוספת.שום זיקוקים, בלונים או גימיקים שבעיניי היו מיותרים. בקיצור היה שמח מאוד, יפה מאוד, אבל לא עמוס".

חלק מהזוגות דחו את האירוע לקיץ, חלקם לתקופת ספטמבר אוקוטובר, ויש גם זוגות שדחו את החתונה שנה שלמה כדי לשריין יום חמישי באולם שהם רצו, או כדי לוודא שכל הספקים פנויים בתאריך החדש שנבחר: "דחיתי בשנה. תכלס? הכל כבר מוכן, עכשיו מה שנותר לי זה להדפיס הזמנה חדשה. דחיתי לתאריך שעוד לא סגרו אותו אצל אף ספק".

אולי גם יש צדדים חיוביים לכל התקופה האחרונה שאנחנו חווים? המשפחות שהשתתפו בחתונה ביתית בתקופת הקורונה סיפרו שזו אחת החתונות הכי מיוחדות ומרגשות שהם השתתפו בהן. אולי בחודשים הקרובים נראה יותר ויותר חתונות אינטימיות ולא נשכחות בנוכחות המשפחה המצומצמת או קומץ האנשים הקרובים ביותר לזוג.

עוד השפעה יכולה להיות שנראה יותר ויותר חתונות פשוטות או צנועות. זוגות יתחשבו במצב הכלכלי של האורחים ובסיכויים לכסות את החתונה שעלולים להשתנות מהותית. האחת הכלות בקבוצת כלות חכמות וחוסכות מספרת "דחיתי את החתונה לספטמבר ויכולה להגיד שכל מה שיכולתי לצמצם מבחינת עלויות עשיתי רק כדי לחסוך. הקורונה הכניסה לי פורפורציות שלא צריך חתונה ב200 אלף".

בכל אופן, אחרי שנעבור את התקופה ברור לי שזוגות שרצו להתחתן - יתחתנו והשמחה תהיה כפולה (:

עד אז - שמרו על עצמכם,

מור

קרדיט לכל התמונות בכתבה: רובי אהרון.

#חתונה #קורונה #חופה #אולם #דחייתחתונה

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

צרו קשר

© 2017 by Weddings & Mor. Proudly created with Wix.com

התעדכנו

  • Facebook Social Icon

Weddings & Mor

ראשון - לציון​

טלפון 054-2454517

דוא"ל ​WeddingsMor@gmail.com